wzrost ruchu

893% więcej ruchu z Google

Abonament: SEO i pozycjonowanie

Wdrożenie nowej witryny, w której projektowaniu braliśmy aktywny udział oraz podjęte prace SEO zapewniły klientowi duży zastrzyk ruchu z Google.

Wyświetlenia

741% więcej wyświetleń

Kliknięcia

893,6% więcej kliknięć

Ruch w serwisie

751,4% więcej ruchu na stronie www

Szczegółowy opis case study

1. Start współpracy z klientem

Trafił do nas klient, który posiadał stworzoną w przeszłości stronę internetową z pewną ilością ruchu z Google. Ruch ten jednak był niezadawalający.

Celem współpracy było więc zwiększenie widoczności oraz ruchu w serwisie, co miało wpłynąć również na większą ilość zapytań o realizację usług klienta.

2. Analiza serwisu i plan

Wykonaliśmy wstępną analizę SEO obecnego serwisu, konkurencji oraz jego potencjału w kwestii pozycjonowania.

W wyniku powyższych informacji, klient zdecydował, aby przy okazji odświeżyć swój serwis i stworzyć nową stronę www, która będzie nowsza i przy okazji przystosowana pod proponowane działania SEO.

3. Realizowane prace

W początkowej fazie projektu prace SEO objęły ścisłą współpracę z działem IT, konsultacje oraz optymalizację nowo stworzonej strony www.

Zadbaliśmy o kwestie techniczne, przygotowanie niezbędnych dla SEO mechanizmów i optymalizację treści. Równomiernie do tych działań pozyskiwaliśmy linki pozycjonujące oraz tworzyliśmy treści na nową stronę.

Finalnie wykonaliśmy migrację serwisu na jego nową wersję i kontynuowaliśmy działania SEO.

4. Efekty współpracy

Zestawiając styczeń 2020 do 2019, serwis zanotował:

  • 741% więcej wyświetleń
  • 893,6% więcej kliknięć
  • 751,4% więcej odsłon

Wdrożenie nowej witryny i podjęte prace SEO przyniosły pozytywne efekty. Serwis jest lepiej widoczny w wyszukiwarce, generuje więcej kliknięć i pozyskuje więcej konwersji.

FAQs

Opracowany przez nas plan SEO wymagał licznych zmian w kodzie źródłowym serwisu. Potencjał jakie te zmiany mogły nam przynieść wymuszały ich wdrożenie. Ze względu na dość dużą ilość zmian programistycznych oraz stosunkowo przestarzałą stronę WWW, klient po konsultacji zdecydował się na odświeżenie oraz stworzenie nowej strony www, zamiast optymalizacji starej. Upiekliśmy w tym przypadku dwie pieczenie na jednym ogniu :).

Niestety, umowa poufności zezwala nam na publikacje tylko takich danych. Cenimy prywatność naszych klientów.

W trakcie tworzenia nowej strony www, wszystkie działania optymalizacyjne wykonywaliśmy już na niej. Oznacza to, że podczas, gdy nowa strona www była tworzona, my skupialiśmy się na działaniach, które nie wymagały modyfikacji kodu i treści starej strony.

Pozyskiwaliśmy na przykład linki pozycjonujące oraz tworzyliśmy treści, które umieszczaliśmy już na nowej stronie www.

Skontaktuj się z nami!

    Wyślij nam zapytanie

    DOŁĄCZ DO GRONA ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

    Zostaw numer lub adres e-mail. Odpiszemy lub oddzwonimy do Ciebie!